Ödemiş Yol Tarifi, Ödemiş’e Nasıl Gidilir? 2023


87 / 100

Ödemiş İzmir’in şirin ilçelerinden birisidir. Ödemiş yol tarifi bilgisi ister misiniz ? Ödemiş doğal güzellikleri, Gölcük Gölü, Ödemiş Köftesi ve Töngül Pidesi gibi yemekleri ile herkes tarafından bilinen ve sevilen bir memlekettir.

Eğer bir gün Ödemiş’e gidip bu güzelliklerden faydalanmak isterseniz Ödemiş yol tarifi ile ilgili bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Ödemiş Yol Tarifi
Ödemiş Yol Tarifi

Ödemiş, İzmir’in güneybatısında yer alan bir ilçedir. İzmir’den Ödemiş’e ulaşmak için birkaç seçenek mevcuttur:

 1. Araçla: İzmir’den Ödemiş’e araba ile gitmek, yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. İzmir’den çıkıp Anadolu Otoyolu’na girdikten sonra Menemen çıkışından çıkarak Ödemiş yönünde devam edebilirsiniz.
 2. Otobüsle: İzmir otogarından Ödemiş’e düzenli otobüs seferleri mevcuttur. Yaklaşık olarak 1 saat süren bu yolculukta, farklı otobüs firmalarının seferleri de bulunmaktadır.
 3. Trenle: İzmir-Basmane Garı’ndan Ödemiş’e trenle gitmek mümkündür. Yaklaşık olarak 2 saat süren bu yolculukta, birkaç tren seferi bulunmaktadır.

Bu seçeneklerden herhangi birini tercih ederek Ödemiş’e kolayca ulaşabilirsiniz.

Ödemiş’e Nasıl ve Nerelerden Gidilir ?

Ödemiş İzmir’e yaklaşık 1.5-2 saat uzaklıkta Bozdağ’lara yakın Salihli ile aynı hizada bir yerdedir. Salihli ile arasında Bozdağ vardır. Aynı zamanda Aydın Nazilli ile de aralarında bir dağ olduğundan Nazilli ile Salihli arasında kalan bir havzada olduğunu söyleyebiliriz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Kent Cephe Gazetesi Ödemiş Haber Son Dakika 2023

O nedenle Ödemiş’e hem İzmir merkezden, hem Salihli’den ve hem de Nazilli’den hemen hemen aynı zaman aralığında ulaşmak mümkündür.

Ödemiş Yol Tarifi : Salihli’den Ödemiş’e Nasıl Gidilir ?

Salihli’den Ödemiş’e az önce de belirttiğimiz gibi Bozdağ’lar üzerindeki yoldan gidebilirsiniz. Özellikle Manisa veya Salihli tarafından geliyorsanız veya farklı illerden gelip o taraflara yakınsanız bu yolu kullanabilirsiniz.

Ancak size söylememiz gereken eğer bu yolu kullanacaksanız kış ayı olmamasına ve yolların karlı olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü soğuk mevsimlerde Bozdağ oldukça karlı olduğundan sürüş açısından biraz zorlu ve tehlikeli olabilmektedir.

Salihli'den Ödemiş'e Yol Tarifi
Salihli’den Ödemiş’e Yol Tarifi

İzmir’den Ödemiş’e Nasıl Gidilir ? (Ödemiş Yol Tarifi)

İzmir’den Ödemiş‘e gitme ulaşım seçeneklerinden en güvenlisi ve en çok kullanılanıdır. Aşağıda hangi yolu kullanacağınız gösterilmiştir. E87 üzerinden 1 saat 33 dakikada bu yolu kullanarak İzmir’den Ödemiş’e varabilirsiniz. Ödemiş’i merak ediyorsanız Google Ödemiş Haritası size önbilgi verecektir.

İzmir'den Ödemiş'e Yol Tarifi
İzmir’den Ödemiş’e Yol Tarifi

Nazilli’den Ödemiş’e Nasıl Gidilir ?

Eğer Aydın’ın Nazilli ilçesindeyseniz veya oralara yakın bir yerlerden geçiyorsanız ve Ödemiş’e gitmek istiyorsanız aşağıda gösterdiğimiz yoldan yine diğer yollar gibi yaklaşık 1-1.5 saat aralığında Ödemiş’e varmanız olasıdır. Bu yol da Ödemiş Bozdağ yolu kadar olmasa da yine kendi çapında biraz tehlikeli bir yol olabilir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş'in Nüfusunda Önemli Artış ! 2023
Nazilli'den Ödemiş'e Yol Tarifi
Nazilli’den Ödemiş’e Yol Tarifi

Ödemiş Birgi Yol Tarifi

Ödemiş’ten Birgi‘ye gitmek için aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz:

 • Araçla: Öncelikle, Ödemiş’ten Birgi’ye gitmek oldukça kolaydır. Ödemiş’e vardıktan sonra ödemiş beşgözü geçtikten sonra Ödemiş çıkışında sola Birgi yoluna döndükten sonra rahatlıkla gidilebilir. Burada tabelaları takip ederek Birgi’ye 20 dk. sonra ulaşabilirsiniz.
 • Otobüsle: Ödemiş’ten Birgi’ye kalkan minibüslerle Birgi’ye yarım saat sonra varabilirsiniz.

Yolculuk sırasında navigasyon cihazlarından veya yerel halktan yardım almak da faydalı olabilir. Ayrıca, yolculuk öncesinde araç bakımının yapılması ve trafik kurallarına uyulması da önemlidir.

Ödemiş Gölcük Yol Tarifi

Ödemiş’ten Gölcük‘e gitmek için aşağıdaki yol tarifini takip edebilirsiniz:

 1. Ödemiş’ten çıkış yaparak Bozdağ Gölcük yoluna girin ve ilerleyin.
 2. Otoyolda yaklaşık 30 km kadar ilerleyin ve Bozdağ çıkışından çıkın. Bozdağ çıkışından sonra, sola dönerek Gölcük yönünde devam edin.
 3. Gölcük yolunda yaklaşık 5 km kadar ilerleyin ve Gölcük tabelalarını takip edin.
 4. Gölcük’e varmadan önce, sağ tarafta Gölcük Gölü’nü görebilirsiniz.
 5. Biraz ilerledikten sonra, sağ ve sol tarafa doğru devam edin ve Gölcük’e ulaşacaksınız.

Yolculuk süresi trafik durumuna göre değişebilir. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir yolculuk yapabilirsiniz. Umarım bu tarifimiz size yardımcı olmuştur.

Ödemiş Beydağ Yol Tarifi

Ödemiş’ten Beydağ‘a gitmek için aşağıdaki yol tarifini takip edebilirsiniz:

 1. Ödemiş’ten çıkış yaparak Ödemiş-Beydağ Otoyolu’na katılın.
 2. Otoyolda yaklaşık 10 km kadar ilerleyin .
 3. Daha sonra, sağ tarafa dönün tabelaları takip edin.
 4. Yaklaşık 25 km kadar ilerleyin ve Beydağ’a ulaşacaksınız.
İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş Pazarı ve Ödemiş Köftesi Tanıtım 1 (Ege'nin En Büyük Pazarı)

Yolculuk süresi trafik durumuna bağlı olarak değişebilir. Yaklaşık olarak 30 ila 40 dakika arasında sürebilmektedir.