Ödemiş Haber, Ödemiş Son Dakika Haberleri ve Bedia Akartürk


83 / 100

Ödemiş Haber, Ödemiş Son Dakika Haberleri Nelerdir ? En çok takip edilen haberler Hangileri ? Mehmet Eriş ve Bedia Akartürk Biyografileri

Ödemiş’te son günlerde oldukça fazla son dakika ödemiş haber ortaya çıktığından oldukça hareketli günler yaşandı. Ödemiş yerel haber sitelerinde olsun ulusal haber sitelerinde olsun son dakika haberi olarak yerini alan haberlerde oldukça sıcak gelişmeler Ödemiş halkını heyecanlandırdı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Kimdir ?

Ödemiş belediye başkanı Mehmet Eriş gelişmeleri sıkı bir şekilde takip ediyor bilgisi de elimize ulaşan haberlerdendi. Dilerseniz biraz sizlere Mehmet Eriş hakkında bilgiler verelim. Mehmet Eriş 1958 yılında İzmir’in Kiraz ilçesinde doğmuş, evli ve 2 çocuk babası birisidir. Kendisi 1980 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Yüksek Teknik Öğretmen Okulundan mezun olduktan sonra ilk meslek hayatına aynı sene Balıkesir Dursunbey ilçesinde öğretmen olarak başlamıştır.

odemis haber
Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş (Ödemiş Haber)

Mehmet Eriş Kaç Kez Başkan Oldu ?

Sırasıyla 1981 yılından sonra Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerinde görev yaparak 2006 yılında emekli olmuştur. Yine ilk kez Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olarak kazanmış ve 1999-2004 yılları arasında Ödemiş Belediye Başkanlığı yapmıştır. Daha sonra siyasetin hep içinde olarak bu sevdasından vazgeçmeyen Eriş 2012-2013 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş ilçe Başkanlığı görevini başarıyla sürdürmüştür.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Aykut Oray'ın Muhtemelen Hiç Görmediğiniz 10 Fotoğrafı !

2019 yılında 2. kez belediye başkanı olabilmek için yerel seçimlerde Millet İttifakı Ödemiş Belediye Başkan Adayı olmuş ve yine kazanarak 2.defa Ödemiş Belediyesi‘ndeBelediye Başkanlığı koltuğuna oturmaya hak kazanmıştır. Kendisinin halkın içinden, halk ile kucak kucağa bir belediye başkanı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle Ödemiş’te olan gelişmelerle her zaman yakından ilgilenmektedir.

Ödemiş Haber ile kurusıkı silahların dönüştürülmesi ve 17 yaşındaki C.A. Haberi

5 aydır kayıp olarak aranan 17 yaşındaki C.A. haberleri gibi çok değişik haberler ardı ardına gelmişti. Bu şahıs kayıp olarak arandığından gerçekten herkes bu duruma çok üzülmüş ve merakla takip etmişti. Az önce belirttiğimiz gibi çok değişik ve can alıcı haberler sırasıyla Ödemiş içinde olaylarla paralel olarak geldiğinden çok ses getirdi. İlgili 17 yaşındaki C.A. haberi aynı zamanda kurusıkı silahların dönüştürülmesi ile bağlantılı olduğundan haber aynen şöyle cereyan etmişti. İzmir’in Ödemiş ilçesinde kurusıkı silahların dönüştürüldüğü tespit edildi.

17 yaşındaki C.A. zorla mı kaçırılmıştı ?

Kaçak silah imalathanesine düzenlenen operasyonda kayıp olan ve arandığı söylenen 17 yaşındaki C.A.da imalathanenin üst katında bulundu. 17 yaşındaki C.A. yapılan sorguda kendi isteği ile kaçtığını bildirdi. Kendisi 5 aydır kayıp olarak arandığı için ailesine teslim edildi. Ödemiş Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri Sanayi Sitesi’ndeki bir işyerinde kuru sıkı silahların namlularının açılarak, kuru sıkıdan bozma tabancaya çevrildiğini belirledi.

İlçede kurusıkı silahların dönüştürüldüğü haberini alan vatandaşlar bu kadarda olmaz dediler. Haber ortaya çıktığında 17 yaşındaki bir gencin de olayda adının duyulması ilginçti. Aynı zamanda kayıp olan kızın da burada çıkması ile tüm Ödemiş halkı bu olaydan ders çıkararak daha dikkatli olunması gerektiğini söylediler.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş Beydağ Eshot Saatleri 2023
Odemis haber sahte icki
Ödemiş Haber Sahte İçki Operasyonu

Ödemiş’in Sahte İçki Olayı ile Sarsılması Ödemiş Haberi

Bu kuru sıkı tabanca olayından sonra bir başka ses getiren haber ise sahte içki ele geçirilmesi olayı idi. Haberin başlığına bir göz atacak olursak o da aynen şöyleydi; İzmir’in Ödemiş ilçesinde bir eve düzenlenen operasyon ile birlikte 50 litre sahte içki tespit edildi ve ev sahibi hemen akabinde gözaltına alındı. İlgili evde Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü (KOM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup amirliği ekipleri tarafından 50 litre sahte içki ele geçirildi bilgisi gelince tüm Ödemişliler bir anda bu habere yoğunlaşmıştı çünkü son zamanlarda özellikle bu sahte içki nedeniyle ölümler çoğaldığı için hayat memat meselesi bir durumdu.

Ödemiş’te Trafik Kazası Haberleri Her Zaman Duyulan Haberler

Ödemiş haberleri konusunda en ilgi çekici haberler tabi ki bunlarla sınırlı olmuyor. Ödemiş’te özellikle trafik kazaları da sıkça yaşanmaktadır. Meydana gelen trafik kazalarında sıkça duyduğumuz Ödemiş’te Kaza 2 yaralı, Ödemiş’te Kaza 1 yaralı şeklinde kelimeler olmaktadır. Ödemiş ile ilgili bilgilere ilave olarak 17 Ek bilgi bulundu bunların arasında Bedia Akartürk haberleri de vardı.

Bedia Akartürk Kimdir ?  Bedia Akartürk  Biyografisi ve Müzesi

Bilindiği üzere Bedia Akartürk Ödemiş’li bir sanatçımızdır. Şİmdi sizlere kısaca kendisini tanıtmak istiyoruz. Bedia Akartürk 4 Şubat 1941 doğumlu olup 80 yıl yaşındadır. Kendisi İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya gelip sanat hayatına da ilk olarak Ödemiş’te başlamıştır. Trt’nin İzmir ve Ankara radyolarında yıllarca görev yapmış olup kariyeri boyunca sayısız konser vermiş ve birçok ödüller almıştır. Kendisi tabi hemşehrimiz olması nedeniyle ayrı bir yere sahiptir.

odemis haber 1
Ödemiş’li Sanatçımız Bedia Akartürk ve Sanat Müzesi (Ödemiş Haber)

Bedia Akartürk Müzesi Nedir ve Nerededir? Ödemiş Haber

Hatta kendisi için Ödemiş’te bir müze bile kurulmuştur. Üç Eylül mahallesi İstasyon caddesindeki İbrahim Hakkı Ayvaz adındaki kent müzesinin bir bölümü Türk halk müziğinin güçlü yorumcusu Ödemişli sanatçımız Bedia Akartürk sanat müzesi olarak restore edilerek 14 Haziran 2008 tarihinde hizmete sunulmuştur.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş'in Nüfusunda Önemli Artış ! 2023

Bedia Akartürk Sanat Müzesinde, kendisinin bugüne dek kazanmış olduğu ödüller, plaketler, çıkarmış olduğu plak ve kasetler, gazetelerde çıkan haberleri, sanatçı dostlarıyla çekildiği resimleri, aile fotoğrafları, sahne kıyafetleri ve ayrıca gittiği her yöreye ait yapılmış olan bebekleri sergilenmektedir.