Ödemiş İzmir Tren Saatleri – Bilet Fiyatı : 90 TL


86 / 100

Ödemiş İzmir Tren Saatleri yazımıza hoş geldiniz. İlk olarak Ödemiş’ten tren ile gidilebilir mi sorusuna cevap verelim. Evet gidilebilir, hem de çok rahat ve uygun fiyatla gidilebilir. Görkemli İzmir, bulunduğu ilin Ödemiş ilçesine şehirlerarası tren hattı ile bağlıdır.

Ödemiş İzmir Tren Hizmetleri

Ödemiş ve İzmir arası tren seferleri, İzmir ve Ege Bölgesi arası seyahatler için önemli bir araç olarak hizmet veriyor. Ödemiş İzmir Tren Saatleri konusunda İzmir – Ödemiş arası seyahatler için TCDD tarafından mevcut tren hizmetleri mevcuttur.

Ödemiş İzmir arası tren bilet fiyatları öğrenci için 90 TL’nin yarısı olan 45 TL’dir . Öğrenci biletini almak için öğrenci kimliğinizi veya öğrenci belgenizi göstermeniz gerekmektedir. Öğrenci biletini TCDD web sitesinden, çağrı merkezinden veya elden satın alabilirsiniz .

Ödemiş İzmir Tren Biletleri Hakkında

Güzergahlar TCDD tarafından hizmet vermektedir ve biletler uygun fiyatlı olup, öğrenciler ve yaşlılar için indirimler mevcuttur. Biletler internet üzerinden veya Ödemiş ve İzmir tren istasyonlarından satın alınabilir. Ödemiş treni bileti almak kolaydır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş Haberleri Hangi Sitelerde ve Televizyonlarda Yayınlanıyor ? 35

Ödemiş ile İzmir arasında günde 6 kez karşılıklı bölgesel tren seferi yapılmaktadır. Hafta sonları ise ek olarak 7. seferler de bulunmaktadır. Trenler, Ödemiş Şehir, Ödemiş Gar, Bayındır, Torbalı, Menderes, Adnan Menderes Havaalanı, Gaziemir ve Basmane istasyonları arasında durmaktadır. Bazı seferlerde diğer duraklar da mevcuttur.

Ödemiş İzmir arası trenle seyahat süresi ortalama 2 saat 10 dakika sürmektedir. En hızlı tren yolculuğu ise 2 saat 8 dakika sürmektedir. Trenler dizel tren dizisi (DMU) olarak çalışmaktadır.

Ödemiş İzmir arası tren bileti fiyatı standart olarak 90 TL’dir. Ancak yolcu türüne göre farklı oranlarda indirim uygulanmaktadır. Örneğin, öğrenciler %50, 65 yaş üstü yolcular %20 indirimli bilet alabilmektedir.

Tren bileti satın almak için TCDD web sitesini ziyaret edebilir veya 444 82 33 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz..

Ödemiş-İzmir Tren Bilet Fiyatları 2023 Ne Kadar ?

Ödemiş İzmir tren bilet fiyatları normal yolcu son fiyat 90 TL olarak belirlenmiştir. (24.09.2023)

Ödemiş-İzmir Tren Bileti Nasıl Alınır ?

Ödemiş Tren Garı ve seferler için 444 82 33 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir ve TCDD’nin E-Bilet mobil uygulaması, resmi web sitesi https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/ üzerinden biletlerinizi alabilirsiniz..

Ödemiş İzmir Treni Son Durak Basmane mi ?

Ödemiş İzmir treni Ödemiş’ten hareket ettikten sonra son durak basmane olduğu için son olarak İzmir Basmane’de durmaktadır.

Ödemiş İzmir Tren Yolculuğu Kaç Saat Sürüyor ?

Ödemiş İzmir Treni Rahat mı ?

Ödemiş – İzmir arasındaki tren seferleri her kişinin seyahat etme tarzına göre değişir. Trenler geniş ve konforlu olduğundan birçok vatandaş rahat bir şekilde seyahat edebilmektedir.

Ödemiş İzmir Tren Saatleri Genel Bilgiler

İzmir’in Ödemiş ilçesi ile şehir merkezi arasında tren sefer saatleri Ödemiş istasyonundan başlar. Ödemiş istasyonundan ilk tren kalkış saati 05:05’dir. Ödemiş İzmir Tren Saatleri kapsamında zorunlu seferlerin en son hat saat 19:50’te Ödemiş’ten kalkıyor.

Ödemiş İzmir Tren Saatleri
Ödemiş İzmir Tren Saatleri
En Güncel Ödemiş İzmir Tren Saatlerini Öğrenmek İçin Tıklayınız ==>

Ödemiş İzmir’e bir gezi mi planlıyorsunuz? Yolculuğunuzu daha sorunsuz hale getirmek için sefer saatlerini kontrol etmeyi ve biletlerinizi önceden almayı unutmayın. Ödemiş İzmir Tren Saatleri için yazımızı okuyabilirsiniz.

TCDD tarafından belirlenen fiyat listesi, 2023 yılında geçerli olup belirtilen ücretler, koşullar ve şartlar dahil değişebilmektedir. Ödemiş İzmir Tren Saatleri yazımız umarız sizi bilgilendirebilmiştir.

Ödemiş İzmir Treni İndirimli Fiyatlar ve Oranlar

  • İzmir Gidiş Dönüş biletler, öğrenci ve sosyal indirim %15
  • TCDD personelleri için, ailesi ve emeklilerine % 20
  • Çocuklar (7-12) için, ve 65 yaş üzeri %50
  • Çocuklar (0-6) için Ücretsiz olarak belirlenmiştir.

Sonuç;

Ödemiş – İzmir arası yolculuk yapmak isteyenler en güncel tren seferlerini ve tarifelerini öğrenmek istemektedir. Verilen saatlerin analiz edilmesi, plan yapmayı sağlamak, zamanı yakalamak ve zamandan en etkin şekilde yararlanmak için önemlidir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş Elektrik Kesintisi 2023

Ödemiş – İzmir arası hızlı tren seferlerinin kontrol edilmesi, rezervasyon yapılması diğer planları ayarlayabilmenize yardımcı olur. Biletlerinizi önceden almanız hem size zaman kazandıracak hem de içinizi rahatlatacaktır.