Helva Helva Yallah Türkçe Sözleri 2023 Mahmoud Al Turky (عيش حياتك Hayatını Yaşa)


87 / 100

Helva Helva Yallah (hayatını yaşa) Türkçe Sözleri için sizler gibi biz de merak ettik ve bir araştırma yaptık. Sonuç olarak Mahmoud Al Turky gerçekten çok başarılı şarkılara imza atan bir sanatçı ve bu Helva Helva Yallah şarkısını da Semmini Aşık Mecnun şarkısı kadar güzel ve başarılı bulduk. Aşağıda şarkının türkçe sözlerini yayınlama kararı aldık, umarım beğenirsiniz. Şarkının sölzerini beğendiyseniz arkdaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

Mahmoud Al Turky Biyografi ve Yaşamı

Mahmoud Al Turky, milyonları etkileyen muhteşem şarkılarıyla dünya çapında bilinen Iraklı müzisyen ve şarkıcıdır. Mahmoud Al Turky Kuveyt’te doğdu ve daha sonra Basra’ya taşındı, ilk müzik hayatına 2012 yılında başlayan Turky küçüklükten beri profesyonel bir futbolcu olmayı hayal etse de asıl tutkusu olan müzik onu hiç bırakmadı. Bağdat’ta bazı mekanlarda sahne alırken dinleyenlerinin beğenisi ve desteği ile daha büyük kitlelere ulaşmayı kafasına koydu ve yoluna müzikle devam etti.

Al Turki daha sonraları ünlü müzik şirketi Star Casablanca ile çalışmaya başladı ve YouTube’da 700 milyondan fazla izlenen ve 3 arkadaş çektikleri müzik videosu “Taal” ile dünya çapında tanınmaya devam ediyor. Helva Helva Yallah şarkısını da çok sevdik, kendisine bizler de Ödemişliler olarak başarılarının devamlılığını diliyoruz.

Helva Helva Yallah (Hayatını Yaşa) Türkçe Sözleri
Helva Helva Yallah (Hayatını Yaşa) Türkçe Sözleri

Helva Helva Yallah (Hayatını Yaşa) Türkçe Sözleri ;

“Yaşa.. hayatını ve devam et.. günün güzel” .

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Beybi Kan Davn (Calm Down) Sözleri Türkçe 2023 Rema & Selana Gomez

Dünya çok güzel.” Bugünü yaşa, kolaylaştır..

derdine çare eyle, anı yaşa, bölünene razı ol…

tatlı, tatlı, tatlı………

dünya Allah’a kaldı. .hadi sinirlenmeden…

hadi bırak onu……..

Bu olumsuzlukları yaşa ve hayatını güzelleştir …..

Pozitif enerji bir hazinedir…

memnuniyet Payına düşeni tatmin et, dünya memnuniyet …

ve gönül rahatlığı …

ruh halinizi ve zarafetinizi değiştirir. Uyan da dünya seni en güzel halinle görsün…

Unut, unut, unut………….

geçmişi ve şimdiyi düşün, boş Hacı…

o senin sevgilin olduğu sürece…

(Helva Helva Yallah Yallah Yallah)

Helva Helva Yallah (Hayatını Yaşa) şarkısının klibini izlemek isterseniz bu linki tıklayabilrsiniz..

Irak Müziği Hakkında Bilgiler

Irak müziği, zengin ve çeşitli bir geleneğe sahiptir ve tarihi boyunca birçok kültürden etkilenmiştir. Irak müziği, özellikle Bağdat, Musul ve Basra gibi büyük şehirlerde, geleneksel tarzlarının yanı sıra modern pop, rock ve hip-hop gibi türleri de kapsayan geniş bir yelpazeyi kapsar.

Irak müziğinin en yaygın tarzlarından biri “Maqam”dır. Maqam, Arap müziğinin bir türüdür ve anahtar notaların dizilimleriyle karakterizedir. Her Maqam, farklı bir ruh hali veya hissi ifade eder ve genellikle bir dizi melodi ve ritim içerir.

Irak müziği ayrıca Ud, Ney, Kanun, Darbuka gibi geleneksel müzik aletleri kullanır. Bu aletler, eski zamanlardan beri kullanılan ve günümüzde hala popüler olan enstrümanlardandır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Gitme Burdan Sözleri - Mabel Matiz 2023

Irak pop müziği ise yakın zamanda popüler olmuştur. Iraklı pop müzisyenler arasında Kazem al-Saher, Kadim Al Sahir, Ilham al-Madfai, Nada al-Qahtani, Shatha Hassoun, Waleed al-Shami ve Majid al-Muhandis gibi isimler bulunmaktadır.

Sonuç olarak Irak müziği, tarihi, kültürü ve müzikal zenginliği ile dünya müzik sahnesinde kendine özgü bir yer edinmiştir.

Irak Nerededir & Coğrafi Konum ?

Irak, Güneybatı Asya’da bir ülkedir ve Orta Doğu olarak bilinen bölgede yer alır. Irak, doğusunda İran, güneydoğusunda Kuveyt, güneyinde Suudi Arabistan, batısında Ürdün, kuzeybatısında Suriye ve kuzeyinde Türkiye ile komşudur. Ayrıca, kuzeydoğuda Türkmenistan ve doğuda da Körfez’e kıyısı olan Umman’la kısa bir sınırı bulunmaktadır. Başkenti Bağdat olan Irak, Dicle ve Fırat nehirleri arasındaki bölgede yer almaktadır.

Irak Tarihi ve Geçmişten Günümüze Yaşananlar

Irak, tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlk yerleşimcilerin MÖ 6. binyılda Mezopotamya’nın güneyindeki Sümerler olduğu düşünülmektedir. Bu dönemde Sümerler, tarım ve sulama sistemleri, matematik, astronomi, hukuk gibi alanlarda önemli gelişmeler kaydetmişlerdir.

MÖ 4. binyılda Akad İmparatorluğu, Sümerleri birleştirerek Irak’ın ilk büyük devletini kurmuştur. Daha sonra Babil İmparatorluğu, Asur İmparatorluğu, Pers İmparatorluğu, Büyük İskender’in imparatorluğu, Abbasiler, Selçuklular, Moğollar, Osmanlılar gibi birçok devlet Irak topraklarını yönetmiştir.

  1. yüzyılda Birinci Dünya Savaşı sonrasında Irak, Britanya mandası altına girmiş ve 1932’de bağımsızlığını kazanmıştır. 1960’lardan itibaren petrol zengini Irak, Saddam Hüseyin’in iktidarı döneminde iç karışıklıklara sahne olmuştur. 2003 yılında ABD liderliğindeki koalisyon güçleri tarafından işgal edilen Irak’ta halen istikrar sağlanamamış durumdadır.
İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Sevmesini Bileceksin Sözleri Hilal Altın 2024