Buono Çikolata İçindekiler 2024 İçeriği (Bim Çikolatası)


84 / 100

Buono Çikolata İçindekiler makalemizde Bim’de satılan Buono markasına değineceğiz. Buono Çikolata İçindekiler veya İçeriği nelerdir diye düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Çikolatanın sağlığa yarar veya zarararını hepimiz az çok biliriz. Özellikle bitter çikolata hariç diğer sütlü çikolata ve türevleri sağlığa pek faydalı değildir. O nedenle çok fazla tüketilmemesi tercih sebebi olmalıdır.

Bu yazımızda sizlerin Bim şekersiz Çikolata içeriği ve Bim Şekersi̇z Çi̇kolata Kalori gibi aklınıza takılanlarınıza yanıtla vermeye çalışacağız. Eğer yazımızdan memun kaldıysanız yukarıdaki paylaşma butonları ile yazımızı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Ödemişliler

Buono Çikolata Ürün Bilgisi

Ürünün AdıBuono Sütlü Çikolata
Gıda İşletmecisiBim Birleşik Mağazalar A.Ş.
Üretici FirmaBifa Bisküvi ve Gıda San. A.Ş.
Üretim YeriTürkiye
Tüketici HattıBim: 0850 254 44 44 – Bifa: 0338 213 24 90
İnternet SiteleriBim, Bifa
Kalori ve Gramaj Miktarı1 pakette (80 g) 443 kalori, 39 g şeker

Bim sütlü çikolata diyette yenir mi?

Bim sütlü çikolata içinde şeker olması sebebi ile diyetlerde tüketilmemesi uygun olur.

Buono çikolata kaç kalori?

Buono çikolatada yaklaşık olarak 100g’da 500 kalori içermektedir.

ENERJİ VE BESİN ÖĞELERİ100 g için1 paket (80 g) için
Enerji554 kcal443,2 kcal
Yağ33,9 g27,12 g
*Doymuş Yağ20 g16 g
Karbon hidrat52,4 g41,92 g
*Şeker49 g39,2 g
Lif2,4 g1,92 g
Protein8,5 g6,8 g
Tuz0,5 g0,4 g

Buono sütlü çikolata, İtalya kökenli bir markanın ürünüdür. Çikolata şu anda Bim market zincirlerinde satılmaktadır. İçerisinde ne kadar sütlü olduğuna bağlı olarak kalori değerleri değişebilir. Ancak 100 gramı yaklaşık 540-550 kalori arasında değişen enerji içerir. Bu değerler değişebilir, bu nedenle tam bir besin değeri için ambalaj üzerindeki bilgilere veya güvenilir kaynaklara başvurmanız önerilir.

Buono Çikolata İçindekiler / İçeriği

  • Şeker
  • Kakao yağı
  • Süt tozu (tam yağlı+yağsız)
  • Kakao kitlesi
  • Aroma verici (vanilin)
  • Peynir altı suyu tozu (süt ürünü)
  • Emülgatörler (soya lesitini)
Buono Çikolata İçindekiler
Buono Çikolata İçindekiler

Çikolatanın Sağlık Açısından Faydaları ve Zararları

Çikolatanın sağlık açısından faydaları ve zararları arasında birçok farklı konu bulunmaktadır. İlk olarak, içerdiği kakao flavonoidleri sayesinde kalp sağlığına olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra, serotonin ve dopamin gibi mutluluk hormonlarının salınımını arttırarak ruh halini iyileştirici etkileri de bulunmaktadır.

Ancak, şeker ve yağ içeriğinin yüksek olması nedeniyle aşırı tüketimi obezite, diş çürükleri gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca, bazı kişilerde migren, alerjik reaksiyonlar ve hassasiyet gibi yan etkiler de görülebilir. Bu nedenle, çikolata tüketirken porsiyon kontrolü yapmak ve dengeli bir diyet içerisinde tüketmek önemlidir.