Aziz Yıldırım Serveti 2023 ve Başarıları


84 / 100

Aziz Yıldırım serveti hakkında kesin rakamlar açıklanmamakla birlikte, kendisinin Türkiye’nin önde gelen iş adamları arasında yer aldığı ve büyük bir servete sahip olduğu bilinmektedir.

Aziz Yıldırım Serveti Nasıl Oluşmuş Olabilir ?

Aziz Yıldırım, 1998 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına seçildi ve o tarihten itibaren kulübün başkanlığını sürdürdü. Bu dönemde Fenerbahçe’nin sportif ve mali başarıları arttı ve kulübün itibarı yükseldi. Aynı zamanda Aziz Yıldırım, inşaat, enerji, turizm ve medya gibi çeşitli sektörlerde yatırımlar yaparak başarılı iş projeleri gerçekleştirdi.

Aziz Yıldırım‘ın servetinin tam olarak ne kadar olduğu konusunda net bir bilgi yoktur, ancak Forbes dergisi tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Zenginleri” listesinde 2021 yılında 2.2 milyar dolarlık bir servetle 12. sırada yer almıştır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  yuzuncuyil.harikalar.con nedir ? Atatürk ile yanyana resim yapma uygulamaları 2024
Aziz Yıldırım Serveti
Aziz Yıldırım Serveti

Aziz Yıldırım Kimdir ?

Aziz Yıldırım tanınmış bir Türk iş adamı ve eski siyasetçidir. En çok 1998’den 2018’e kadar Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanlığını yapmasıyla tanınır. Görev süresi boyunca birçok yerli ve uluslararası şampiyonluk kazanan Fenerbahçe, kulübün tek kulüp haline gelmesinde kilit rol oynadı. Kendisi Türkiye’nin en başarılı spor adamlarından birisidir.

Aziz Yıldırım, sporun yanı sıra kariyeri boyunca çeşitli ticari girişimlerde de yer aldı. İnşaat, medya ve finans dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlere ilgi duyuyor. Bununla birlikte, kamuoyuna mal olduğu süre boyunca, Fenerbahçe’nin futbol maçlarına ilişkin şike ve rüşvet iddiaları da dahil olmak üzere birçok tartışma ve yasal sorunlarla karşı karşıya kalmıştır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Zengin Olmak İçin Okunacak Dua (24 Saatte)