Ödemiş Kar Yağışı Son Dakika Haber ! 35


86 / 100

Ödemiş Kar Yağışı Sonrası Çocukların Sevinci Haberi

Meteoroloji tarafından uzun zamandır yapılan uyarılar da yer alan ödemiş kar yağışı son dakika haber olarak verilmeye devam etmektedir. Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava akımının dün itibari ile İstanbul’da etkisini göstermesi ve devamında da iç bölgelere başta ege bölgesi olmak üzere etkisini almaya devam etmektedir.

Gün içinde ödemiş merkez ve yüksek kesimlerde soğuk hava kendisini iyice hissettirmeye başlamıştır. Ödemiş başta gelmek üzere Kiraz kar yağışı Beydağ kar yağışı ve Kemalpaşa ilçeleri İzmir içinde en fazla soğuk havanın hissedileceği ve ödemiş kar yağışı son dakika haberi olarak birçok kesim tarafından takip edilmektedir.

Ödemiş Kar Yağışı
Ödemiş Kar Yağışı


Ödemiş kar yağışı için önemli merkezler arasında yer almaktadır. Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın yüksek kesimlerde kar şeklinde düşmesi ile kayak merkezleri beklenilen taleplere ulaşabilmektedir. İzmir hatta ege bölgesinin kayak merkezi ise Ödemişe bağlı olan Bozdağ ve Gölcük olmaktadır. Kartpostallık görüntülere sahip olan merkezlerde ise doğa ile birlikte temiz havanın keyfini sürmek isteyen tatilciler aynı zamanda Bozdağ’da yer alan kayak merkezinde ise doyasıya kar eğlencesi yapabilmektedir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş'in adı nereden geliyor ?

Bozdağ Kayak Merkezi Turizm Cenneti

Bozdağ Kayak Merkezi, Türkiye’nin İzmir ilinde yer alan bir kayak merkezidir. Bozdağ Dağı’nda bulunan bu kayak merkezi, yüksekliği 2.500 metre olan zirvesiyle ünlüdür. Bozdağ Kayak Merkezi’nin pistleri, genellikle orta ve ileri seviye kayakçılar için uygundur. Ayrıca, kaymayı yeni öğrenenler için de kolay pistler mevcuttur. Bu kayak merkezi, kar kalitesi ve güneşli havası nedeniyle tercih edilen yerlerden biridir.

Ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi
Ödemiş Bozdağ Kayak Merkezi

1135 m yükseklik rakımına sahip olan kayak merkezi ise doğal yapısı ve kar kalitesi bakımından İzmir’in tek kayak merkezi olarak gerek iç turizm gerekse dış turizm için hak ettiği değeri bulmayı beklemektedir. İzmir büyük şehir Belediyesi ve ödemiş belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan projeler ile bölgenin turizm cenneti olarak sıçrama yapmasına çalışılmaktadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş Cenaze İlanları 2023

Ödemiş Kar Yağışı Son Dakika Haber Yayınları ile Bölge Halkına Duyuruldu !

Ödemiş kar yağışının heyecan uyandırması kadar ödemiş Birgi Mahallesi de gene kar yağışından nasibini alan bölge olmaktadır. 14.02.2021 TARİHİNDEN İTİBAREN BÖLGEDE YER ALAN HİSSEDİLEN HAVA SICAKLIKLARI 6 DERECE CİVARINA DÜŞECEKTİR. Hissedilen sıcaklık değerleri ise 1135 metre yükseklikte yer alan Bozdağ kayak merkezinde ise eksi derecelerde olacaktır.

Ödemiş kar yağışı son dakika haber olarak gene anlık olarak sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Ödemiş ve çevresinde etkili olacak olan kar yağışı beraberinde don tehlikesini oluşturmaktadır. Sürücülerin bu anlamda dikkatli olmaları önemle duyurulur. Heyecanla beklenilen kar yağışı bir hafta boyunca etkili olarak görülmesi beklenmektedir.