Bedia Akartürk’ün Muhtemelen Hiç Görmediğiniz 10 Fotoğrafı !


84 / 100

Bedia Akartürk Ödemiş’in en sevilen sanatçılarından birisidir. Yöremizin bağrından kopup yanık sesiyle herkesin gönlünde taht kuran yöremizin sevilen türkücünün birçok resmini görmüştük ama bu resimlerini emin olun biz bile ilk defa görüyoruz.

Bedia Akartürk Her Yaşta Güzel !

İşte sizler için özenle seçip hazırladığımız en güzel 10 adet fotoğrafı. Bu tür yayınların devam etmesini isterseniz ve bizi desteklemek adına bu gönderiyi arkadaşlarınızla paylaşırsanız seviniriz. Paylaşan elleriniz dert görmesin 🙂

Bedia Akartürk Kimdir ?

Bedia Akartürk, Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçılarından biridir. 1941 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde doğmuştur. Müzik hayatına çocuklu yıllarda Ödemiş’te başlamış ve özellikle türkülere getirdiği yorumları ile tanınmıştır. Repertuvarında genellikle Ege yöresine ait türküler yer almaktadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş'teki Kamu Yararına Çalışan Dernek Bilgileri 2023

Sanatçı, müzik kariyeri boyunca birçok albüm yayınlamış ve pek çok konser vermiştir. Sanatçının seslendirdiği bazı ünlü eserler arasında “Zahidem”, “Ödemiş Kavakları“, “Sarı Zeybek” ve “Köroğlu” gibi türküler bulunmaktadır.

Kendisi, Türk Halk Müziği’ne yaptığı katkılar nedeniyle birçok kez ödüllendirilmiş ve takdir edilmiştir.

Türkülerinden Seçmeler

Ödemişli Türkücü, Ege bölgesi türkülerini seslendiren başarılı bir sanatçıdır. İşte size seçtiğim bazı Akartürk türküleri:

  1. Dağlar Dağımdır Benim
  2. Zalim Gurbet
  3. Ormancı
  4. Zühtü
  5. Yazın Yağar Kar Başıma

Bu türkülerin yanı sıra, sanatçının daha pek çok ünlü türküsü de vardır. Kendine özgü yorumu ve güçlü sesiyle Ege bölgesi müziğinin sevilen isimlerinden biridir.