Aykut Oray’ın Muhtemelen Hiç Görmediğiniz 10 Fotoğrafı !


84 / 100

Aykut Orayın gençliği ile ilgili yazımız sizlerle. Ödemiş’li sanatçımız ve herkesin gönlünde aynı bir yeri olan, ömrü boyunca vatandaş sevdalısı olmuş merhumun muhtemelen hiç görmediğinizi düşündüğümüz gençlik resimlerinin de yer aldığı albümü sizler için araştırdık. Kendisi Ödemiş halkının her zaman gönlünde yaşayacaktır ve tekrar mekanı cennet olsun diyoruz. Işıklar içinde uyu “Sayın Abim”, seni unutmadık..

Aykut Oray Kimdir ? Biyografi

Aykut Oray, 13 Ekim 1942 tarihinde İstanbul Üsküdar’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ön Asya Dilleri ve Kültürleri Bölümünden mezun olan sanatçımız birçok dizi ve filmlerde yer aldıktan sonra Bizimkiler dizisinde Katil rolü ile gönüllerde taht kurmuştur.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş Nedir, Nerededir ve Ödemiş Tanıtımı ?

Sanatçı çocukluk yıllarını İzmir’in Ödemiş’te geçiren ve her yıl ilçenin kurtuluş şenliklerinde yer almaya çalışmış ve mezarı da Ödemiş’te bulunmaktadır. Aykut Oray biyografi detayları için bağlantıyı tıklayarak Wikipedi’den okuyabilirsiniz..

Aşağıda Aykut Oray Gençlik Resimleri görülmektedir. Kendisinin ödemiş sevdalısı birisi olması sebebiyle 4. resimde Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile çekilmiş resmi görülmektedir.

Bizimkiler Dizisi Hakkında

“Bizimkiler” Türkiye’de 1989-2002 yılları arasında yayınlanan, sevilen bir televizyon dizisidir. Dizi, bir apartman dairesinde yaşayan ve farklı mesleklerdeki insanların birlikte hayatlarını sürdürmeleri üzerine odaklanmaktadır. Dönemin toplumsal sorunlarına da yer veren dizi, Türk televizyon tarihinde önemli bir yer edinmiştir.