0212 945 ile Başlayan Numaralar Kimdir, Nedir ?


84 / 100

0212 945 ile başlayan numaralar tam olarak hangi amaçla aradığı bilinmeyen numaralardır. Genellikle Digiturk adı altında 0 212 945 **3, 0 212 945 **75 numaraları başta olmak üzere her ne kadar internet taahhüt yenileme veya paket yenileme maksadı ile aradılarını söyleselerde kişisel bilgilerinizi detaylı olarak paylaşmamanız, gerekirse kapatıp kendiniz müşteri hizmetlerini aramak sureti ile doğruluğundan emin olmanız sizin açınızdan faydalı olabilir.

0212 945 ile Başlayan Numaralar Kimdir & Nedir ?

İnternet üzerinden yaptığımız araştırmada 0212 945 ile başlayan bu numaraları bazı dijital uydu ve internet üyeliği veren şirketlerin bu numaraları kullandığı görülmektedir. Bu aramalardan anladığımz sonuç aradıklarında genel olarak “Digiturk’le kampanyamız var“, “İnternetinizin taahhüdü bitiyor“, “Kampanyaya katılırsanız hiçbir ücret talep edilmeyecek” vs gibi bahaneler ile kullanıcıları paket yükseltmeye çalıştıkları anlaşılmaktadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Benim Hocam Tyt Kimya Video Ders Notları Pdf 2023

Her ne kadar bu numaralar gerçekten ilgili kurumların belki alt bayiliklerinden aramış ve üyeliğiniz üzerinde yetki sahibi olsalar da yalan yanlış beyan ve tehditvari söylemler ile paket yükseltme veya değiştirtme amacı güttüklerinden kesinlikle güvenilmez ve yaptıkları doğru olmayan şeylerdir.

0212 945 ile Başlayan Numaralar
0212 945 ile Başlayan Numaralar

O nedenle kesinlikle bu kişi ve kuruluşlara güvenilmediği aşikardır. Eğer gerçekten herhangi bir taahhüt dolma durumunuz yoksa yalan söyleyip söylemediğini taahhüt sürenizi yanlış söylemelerinden anlayıp ilgili görüşmeyi sonlandırabilirsiniz. Ardından mesela diyelim Digitürk, Türk Telekom ve Süperonline ile ilgili bir işiniz var, aşağıdaki bağlantı ile ilgili firmanın internet sitesi üzerinden giriş yaparak kontrollerinizi sağlayabilirsiniz.

Digitürk Online İşlemlerTıkla
Türk Telekom Online İşlemlerTıkla
Süperonline Online İşlemlerTıkla
Online İşlemler Sayfaları

0212 945 ile başlayan numaralar, İstanbul Avrupa Yakası’ndan arama yapan genellikle iyi kurulmuş işletmelerin ve kurumsal firmaların telefon numaralarıdır. Ancak bazı dolandırıcıların da bu numaraları kullanarak sahte kampanyalar veya dolandırıcılık amaçlı aramalar yaptığı bilinmektedir. Bu nedenle, bu numaraların arama yapması durumunda dikkatli olmak ve kişisel bilgilerinizi paylaşmamak önemlidir.

Bu yazımızda da sizler için bilinmeyen numaralar, 0212 945 ile Başlayan Numaralar vs. hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Eğer yazımızın faydalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıda yorumlar kısmından düşünelerinizi biler ile paylaşabilirsiniz. Hoşçakalın..

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Stilex Krem Ne İşe Yarar ? 2023 - Stilex Krem Nasıl Kullanılır ? (Stilex Jel)