Ödemiş Ulu Camii Telekom Meydanı Sanal Turu 1


81 / 100

Ödemiş Ulu Camii Telekom Meydanı önünden Ödemiş’i görmek ister misiniz ? Ödemiş’in en çok gezilen ve kalabalık meydanlarından birisi olan Telekom ve Ulu Camii önündeki meydanın yukarıdan dört bir yanı gören sanal turunu sitemizde yayınlıyoruz.

Mekan 360 farkı ile Ödemiş Ulu Camii Telekom Meydanı Sanal Turu

mekan360.com kalitesinde bu sanal turu izlemek için aşağıdaki uygulamaya bakabilirsiniz.. İyi seyirler Ödemişliler..

Ödemiş Ulu Camii & Telekom Meydanı Sanal Turu için aşağıdaki uygulama üzerinden 1 numaralı kutucuğa tıklayabilirsiniz..

Ödemiş Ulu Camii Telekom Meydanı Hakkında

Ödemiş Ulu Camii, İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulunan tarihi bir camidir. 16. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun padişahı Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilmiştir. Caminin mimarı ise Mimar Sinan’dır. Ödemiş Ulu Camii Telekom Meydanı yanındadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Ödemiş Pazarı ve Ödemiş Köftesi Tanıtım 1 (Ege'nin En Büyük Pazarı)
Ödemiş Ulu Camii Telekom Meydanı
Ödemiş Ulu Camii Telekom Meydanı

Ödemiş Ulu Camii, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Yapı, kesme taş ve tuğla malzemelerden inşa edilmiştir. Caminin iç mekanında bulunan ahşap işçilikleri ve süslemeleri oldukça dikkat çekicidir. Caminin avlusunda da bir şadırvan bulunmaktadır.

Ödemiş Ulu Camii, halen aktif olarak ibadet için kullanılmaktadır ve bölgenin önemli turistik yerleri arasındadır. Ödemiş Ulu Camii ve Telekom Meydanı herkes tarafından hep yan yana olarak bilinmektedir.

**Sitemizdeki diğer sanal tur sayfalarımıza gitmek isterseniz aşağıdaki listeden istediğinizi tıklayarak ulaşabilirsiniz..