20 Litre Kedi Kumu Kaç Kilo Gelir?


61 / 100

Kedi kumu, evde beslenen kediler için en hayati yardımcılar arasında yer alır. Hem kedinin hem de evin temiz kalması açısından doğru kedi kumunun seçilmesi önemlidir. Bazı adreslerde kedi kumunun kilo cinsinden ağırlığı ile kalitesi arasında bir orantı kuruluyor, bunun yanlış olduğunun altını çizmek istiyoruz. Özellikle 20 lt kedi kumu farklı markalarda farklı kilogram aralığında yer alabilir.

Kısaca kilogram olarak şu şekilde bir aralık belirtebiliriz. Öncelikle kedi kumunun 1 kilogram ağırlığı ortalama olarak 1 ila 1.5 kilogram aralığında değişecektir. Başka bir deyişle 20 litrelik bir kedi kumu söz konusu olduğunda 20 kilogram – 35 kilogram arasında bir ağırlık ortaya çıkar. Yalnız burada söz konusu kumun kalitesi net bir şekilde belli olmaz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Parça Eşya Depolama

Kaliteli Kedi Kumu

Öncelikle topaklanan veya jel formda olan kedi kumları, günümüzden en fazla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Kedi kumu kakayı ya da sıvıyı anında topaklandırmaktadır. Bu da kısa süre içerisinde o kumdan uzaklaştırılmasını sağlar.

Kedi Kumları
Kedi Kumları

Jel olan ürünler ise, daha çok nemi içerisine çekere kumuna hapseder ki bu durumda, kedi kumu 20 lt seçenekleri daha mantıklı olmaktadır. Bu konuda ortalama vermek mümkün olmaz. Aynı zamanda içerisinde sıvı bulunan kedi kumlarının, jel bulunan ve özel katkı maddesi bulunan kedi kumlarının, daha ağır olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Satın Almadan Önce Kontrol Edin

Hep aynı markanın ürünlerini satın alıyorsanız, satın almadan önce kontrol etmeniz tavsiye edilir. Bu sebeple markaların ortalama ağırlıklarından bahsetmek daha doğru olacaktır. Genellikle 22 – 30 kilogram aralığında kedi kumu ağırlığında satışı yapılır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Diyaliz Nedir ve Nasıl Çalışır?

En iyi kedi kumunu en hızlı şekilde satın almak için petpal adresine göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle doğru markadan ürün alınması, sağlığa zararlı maddeler barındırmaması açısından önemlidir.

Satın aldığınız kedi kumunun %100 orijinal bir markadan satın almanız gerekir.

Bunu da işini uzun süredir profesyonel şekilde yapan bir adresi tercih ederek yapabilirsiniz. Petpal adresinde son derece kaliteli ve orjinal pek çok kedi kumu markası yer almaktadır.