Standart Ürünler Endüstrilerde İşleri Kolaylaştırıyor !


58 / 100

Endüstriyel ortamlarda ve imalat sanayisinde çok fazla parçadan oluşan sistemler kullanılmaktadır. Gönül isterki her parçayı işletmeler kendisi yapsın ama ne yazık ki buna ayıracak ne bir zaman vardır ne de teknik bilgi, çünkü her bir parçanın kendi uzmanlık alanı vardır ve bu yüzden en mantıklısı, ihtiyaç duyulan ürünleri başka firmalardan standart ürün olarak temin etmektir.

Türkiye, sanayisi gün geçtikçe gelişen bir pazar olarak olarak hem Avrupa’nın hem Ortadoğu’nun hem de Asya’nın göbeğinde yer alarak birim maliyet ve kalite konusunda birçok ülkeye fark atan bir konumdadır. Sanayilerin gelişmesi nedeniyle standart parçalara ihtiyaç duyulmakta ve bu alanda da uzun yıllardır hizmet veren Norelem markası 60.000’den fazla ürün çeşidi ile ihtiyaç duyulan tüm alanlarda varlık göstermektedir.

Konuya yabancı olanlar için biraz daha detaya girmek istersek standart teknik ürünler olarak isimlendirilen bu ürünler çeşitli kategorilerde olabilmektedir, örneğin sıkma sistemleri konusunda standart ürünler olarak tarif edilen şey bir mengene çenesi olabilir, yada iş parçası bağlama sistemlerinde standart ürün olarak tarif edilenler bağlama pabuçları, hızlı bağlantı elemanları, klempler gibi standart ürünler olabilmektedir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Demirdöküm Kombi Bakımı ve Kombi Servisi Hizmetinizde !

Cnc torna işlerinde en çok ihtiyaç duyulan standart parça olan torna ayna çeneleri için Alman HWR markası piyasada kullanılan en bilindik cnc torna aynası üreticileri için hem yumuşak hem sert ayna ayakları (çeneleri) üretimi gerçekleştirmektedir. Schunk, Samchully, Kitagawa, Bison, Berg, HWR gibi markaların her model cnc torna aynası için gereken ayakları temin etmeniz mümkün olmaktadır.

Yine standart ürünler kapsamında dişli setleri, dişli kutuları, dişli çarklar, kayış ve kasnak sistemleri, ölçme ekipmanları, işlenmiş plakalar, germe sistemleri, kavrama sistemleri gibi onlarca kategori sayılabilmektedir.

Bilyalı Setskur
Bilyalı Setskur

Bu ürünler arasında bilyalı setskur olarak tanımlanan kendisi küçük ama işlevi büyük parçalar otomotiv sanayisinden, makine sanayisine kadar çok fazla alanda kullanılmaktadır. Yine benzer amaçlar için kullanılan kilitleme pimleri en çok tercih edilen standart sabitleme ürünleri arasında yer almaktadır.

L Kollu Kilitleme Pimi
L Kollu Kilitleme Pimi

Çeşitli sektörlerin ihtiyaç duydukları bu standart ürünleri Türkiye’de sanayiciler ve imalatçılar ile buluşturan şirket ise Norelem Türkiye Distribütörü ve tek yetkili satış bayisi olan Hidkom Mühendislik, hem ürün tedariği hem de mühendislik hizmetleri kapsamında sunmaktadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  E-Fatura Hizmetinin Maliyeti Nedir?

Bu amaç ile hazırlanmış bir site olan https://www.teknikurunler.com isimli website üzerinden ürün kategorilerinden ihtiyacınız olan ürünlere bakabilir, detaylı bilgi alabilir ve tasarımlarınızda kullanmak üzere cad datalarını temin edebilirsiniz. 7/24 canlı sohbet aracılığıyla teknik personele ulaşabileceğiniz sistemde en yüksek kalitede ve mühendislik desteği ile sahip olabilirsiniz.