İlişkiler Konusunda Danışmanlık Neden Önemlidir?


59 / 100

Çocukluk çağlarından itibaren başlayan ilişkilerimiz, yaş aldıkça değişmekte, gelişmekte ve olgunlaşmakta. Fakat bu tıpkı trafik gibi siz ne kadar iyi bir şöfor olursanız olun, acemi biri ya da dikkatsiz biri gelip size çarpabilir ve bir kazaya karışmanıza neden olabilir.

İşte ilişkilerde zaman zaman böyle olabiliyor. Ama tabi bu ilişkileri tam olarak tanımlayan bir örnek hiçbir zaman olamayacaktır. Çünkü ilişkilerde ikili münasebetler, çevresel etkenler, ailevi durumlar gibi çok fazla detay vardır.

Bir ilişki varsa orada ister ufak olsun ister büyük olsun muhakkak sorunlar olacaktır. Kalp ritmi gibi bir iniş bir çıkış, bazen daha büyük inişler daha büyük çıkışlar da yaşanacaktır. Peki bu kadar olasılığın olduğu bir sistemde bir sorun yaşadığımızda ne yapmamız gerekir?

Bunun cevabı aslında hem çok basit hem çok zor. Basit çünkü ihtiyaç duyduğunuz alanda bir danışmana giderek bu sorunlarınızdan kurtulmanız mümkün. Zor, çünkü doğru danışmana rastlamak, günümüzde herkesin bir sertifikayla iş yapmaya kalkması ve sosyal medyadan ilişki koçluğu adı altında tavsiyeler vermesi ehil olmayan kişilerce yapıldığında sizi daha da çıkmaza sokabilecektir.

Herkes mutlu mesut bir ilişkisi olsun isteyecektir fakat yaşanılan sorunlar irdelendiğinde çok farklı durumlar söz konusu olabilmekte. Bazen kendiniz için vereceğinizin en fazlasını verdiğinizi düşünürsünüz fakat karşı tarafın beklentisi daha farklı olabilir. Ya da sizin toyluğunuz, o kişinin yaşadığı tecrübelere göre yetersiz kalabilir.

İlişkiler Konusunda Danışmanlık Neden Önemlidir
İlişkiler Konusunda Danışmanlık Neden Önemlidir?

Belkide sınıfsal farklılıklar, dünya görüşleri, ekonomik dengesizlikler, hayatı algılama biçimleri yaşanılan sorunların temelinde yatan gerçekler olarak karşımıza çıkmakta.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Erkek Şalvar Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüz, bilginin ve paylaşımın saniyeler içerisinde yapılabildiği zamanlar olmakta, sosyal medyada gözümüzün içine kadar sokulan ilişkileri, abartılı yaşamları, jestleri ve kaprisleri göre göre bunları hayatlarımızın normali zannetmeye başlıyoruz. Ve tam burada da hatalar yapılmaya başlanıyor.

İlişkiler konusunda Google’da biraz araştırma yaptığınızda karşınıza çok farklı aramaların yapıldığını görüyorsunuz örneğin bir kadın kocasını nasıl mutlu eder, bir erkek karısını nasıl mutlu eder gibi çeşitli aramalara denk geliyoruz. Burada aslında anlatılmak istenen, kişiler hayatlarındaki kişiler için bir şeyler yapmak istiyor ve bunun yolu için internette aramaya başvurmuşlar.

Aslında yazının tam ana özeti şimdi burada ortaya çıkıyor. İnternet dünyasında herkes bir şeyler yazmakta ya da anlatmakta. Gerçek bir danışman ise sizi ve hayatınızdaki kişiyi, sahip olduğu tecrübe ve bilgisiyle dikkatlice analiz eden ve sorunları çözen, hatta daha sıkıca bağlanmanıza vesile olacak kişidir.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  TPC Dental Ürünleri

Çift danışmanlığı, aile danışmanlığı, ilişki danışmanlığı gibi birçok isimle adlandırılan bu danışmanlıklar içerisinde ihtiyacınız olan tüm hap bilgileri bir danışman aracılığıyla en doğru yoldan temin edebilirsiniz. İlişkiniz uzun yıllara dayanmış olsa bile partneriniz ya da eşiniz ile lotus pozisyonu olarak ifade edilen durumda bir birleşme yaşamak için hiçte geç kalmadınız.

Her zaman yinelemekte fayda var, ilişkiler söz konusu olduğunda gerçek bir uzmandan mutlaka destek almalısınız. Bu ilişkinizin sağlığı ve kendi sağlığınız için son derece önemli bir konu. Neyseki bu konuda güçlü bir geçmişe sahip ve olaylara farklı açılardan bakabilen Bursa Aile Danışmanı Özlem Oktay, websitesinde çeşitli konularda makaleler yazarak sizlere doğru bilgiyi en kısa yoldan vermeyi amaçlamakta. Sormak istediğiniz soruları yazının altına yorum yaptığınız takdirde geri dönüşte sağlayan Özlem Oktay’ı takip etmenizi tavsiye ederiz. Herkese mutlu ilişkiler.