Endüstriyel Veri Şirketleri Ticaretin Hızlanmasına Olanak Sağlıyor


63 / 100

İnternetin keşfi ile bugün oturduğunuz yerden dünyanın öbür ucundan sipariş alabilir ya da sipariş verebilirsiniz. Global ticaretin altın yıllarını yaşadığı bu dönemler, veri bilimi ve sibernetik sistemler sayesinde çok daha efektif ve hızlıca gerçekleşebilmekte.

İngiltere’de başlayan Sanayi Devriminin üzerinden yüzyıllar geçti ve bugün Endüstri 4.0 denilen hem teknoloji hem de üretim bir arada ilerlemekte. Veri biliminin gösterdiği ilerleme ve buna son yıllarda eklenen yapay zeka sistemleri ile süreç optimizasyonu büyük bir hızla gelişmekte. Eski usül işletmelerde halen daha üretim ve satış departmanları varken, yeni nesil işletmelerde iş geliştirme ve pazarlama alanlarına bu yeni nesil veri pazarlama sistemleri yada CRM denilen bir tek noktadan çoklu yönetim sistemleri hızlıca entegre olmuş durumda.

Endüstriyel Veri Şirketleri Ticaretin Hızlanmasına Olanak Sağlıyor
Endüstriyel Veri Şirketleri Ticaretin Hızlanmasına Olanak Sağlıyor

Türkiye’de bu konuda tüm dünya gibi hızlıca bir değişim içerisinde ve henüz global çapta bir markaya sahip olmasakta bölgesel olarak oldukça harika sistemlere sahip olmaktayız. Bu tür sistemlerden biri olan Endustri.io sitesi endüstriyel alanlara yönelik bilgi, makale, firma rehberi, hesaplama araçları ve birçok faydalı modülün yer aldığı basit ama kullanışlı yapısıyla öne çıkmaktadır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Mavi Diploma Veren Üniversiteler: Nitelikli Eğitimin Adresleri

Gelenekçi endüstriyel işletmelerde halen daha basılı yayın organları olan dergi ve sektörel gazeteler ilk başvurulan tanıtım yerleri olarak kullanılmaktadır. Ama endüstriyel firmaların gözden kaçırdıkları büyük bir derya olan internet okyanusunda basılı yayınlar istenilen geri dönüşleri hem sağlayamıyor hem de ölçümlenemediği için bu konularda işletmeleri geride bırakıyor.

Endustri.io sitesinde işletmelerin ve potansiyel müşterilerin ihtiyaç duyacakları bilgiler içermekte örneğin meslek seçimi konusunda kararsız kalan kişilerin yada yıllar sonra bile yapabilmeyi istedikleri meslekleri öğrenmek isteyenler genellikle asla yok olmayacak meslekler isminde bir arama yapıldığında sürekli güncellenen bir bilgi içeriğine sahip olabiliyorlar, ya da refrakter malzeme üretimi, zincifre tedariği konusunda ihtiyaç duydukları şirketleri, onlarca bilgi arasından ayıklanmış ve net bilgiler eşliğinde kolaylıkla ve aynı sektörde yer alan diğer şirketleri de kategorik yapısı sayesinde saniyeler içerisinde arama sorgulaması yapmadan insan eliyle düzenlenmiş şekilde bulabilmekteler.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR :  Sosyal İçerik Platformu Armud.com.tr Açıldı !

Endüstriyel alanların gelenekçi yapısına karşı, yenilikçi ve yapay zeka destekli sistemlere yer verecek şekilde yapılandırılan endustri.io, endüstriyel veri şirketi olarak tüm imalat, üretim, hizmet ve servis noktasında çalışan şirketleri rehberinde barındırmayı amaçlamaktadır. Böylelikle endüstriyel ekosistemin, ayrıntılı bir şekilde tasniflenmesinin ve iş birliklerinin artmasının yolu açılmış olacaktır.

Çeşitli servis gelişmelerinin de yakında olduğu sistemi incelemeniz ve firma kaydınızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.